Tani i dobry fotograf ślubny Rzeszów Możliwe?

Analizując rynek fotografii ślubnej w Rzeszowie natraficie Państwo na niesamowitą rozpiętość cenową oraz jakościową oferowanych usług. Zdarzają się więc przeróżne oferty w tym również tak niepoważnie ryzykowne jak „fotografia ślubna za darmo”.

Przeprowadzając dokładny research łatwo jednak zauważyć, że w naszym regionie średnia cena profesjonalnego reportażu ślubnego waha się w granicach ok. 1.800-2.400 złotych.  Kwota dość znaczna, jednak wciąż niższa od mediany krajowej, która wynosi obecnie 2.400-3.000 złotych. (mediana krajowa śrubowana jest w dużych metropoliach).

 

W praktyce ciężko jest więc mówić o dobrej a zarazem taniej fotografii ślubnej. Podobnie jest zresztą z każdą dziedziną działalności usługowej, która wymaga zaangażowania oraz profesjonalnego wykonawstwa.. Jednakże istnieje tutaj pewna furtka, która pozwala osiągnąć w tej dziedzinie zadowalające efekty. Mowa tu dobrej optymalizacji oferty pod kątem ilościowym.

Mianowicie coraz większa rzesza fotografów ślubnych w swojej ofercie stawia nie na ilość oddanych zdjęć lecz na ich jakość.

Przykładowo robiąc na weselu ogółem 3.000 zdjęć, procesowi post-produkcji można poddać maksymalnie 100 do 150 najlepszych ujęć. Powstaje dzięki temu zwięzły reportaż składający się z samych sztampowych zdjęć. Automatycznie maleje przy tym ilość godzin poświęconych post-produkcji a więc zmniejsza się również cena finalna usługi. Niewiele osób bowiem wie, ile czasu tak naprawdę zajmuje żmudny proces obróbki zdjęciowej. A to tylko kropla w morzu gdyż należy jeszcze zaprojektować album ślubny i wywołać odbitki…

Dobre zdjęcia ślubne zawsze wiązały się będą z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Ludzka praca, a zwłaszcza ta na wykonywana na poziomie jest prostu w cenie. Poza tym każdy polecany fotograf ślubny ponosi pewne stałe koszty. Są nimi ZUS, amortyzacja sprzętu, koszty paliwa etc. Sztuka dla samej sztuki jest tylko frazesem. Bardziej ideowym niż rzeczywistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *