Polaroidów czar…

 

11340-NN97KONa przełomie lat 89tych i 90tych były w Polsce nieosiągalnym cudem techniki. Ciekawostką zarezerwowaną jedynie dla tych nielicznych, którym ktoś z rodziny przysłał taki sprzęt z Ameryki.

Obecnie polaroidy ponownie przeżywają swój rozkwit. Tym razem jednak zdjęcia te swą popularność zawdzięczają temu, iż na przestrzeni lat stały się ikoną stylu retro. Zdjęcie polaroid nie posiada imponującej ostrości. Kolory są w nim delikatne. Posiada  ponadto ciężkie do przewidzenia przepalenia oraz losowo pojawiające się różnokolorowe flary. Te ostatnie potrafią zmienić kolorystykę całego ujęcia…  Co jest więc w nich tak wyjątkowego?

To bardzo proste ;-D Przez swoje liczne „wady”  zdjęcia w tej technice są bardzo pocieszne i jedyne w swoim rodzaju! Nie da się ich bowiem poprawić ani powtórzyć. Paradoksalnie więc polaroidy są jakby prawdziwsze… ;-D Moda na zdjęcia polaroid zawitała również do szeroko rozumianej fotografii ślubnej w Rzeszowie. Zdjęcia błyskawiczne jako uzupełnienie klasycznej fotografii ślubnej świetnie sprawdzają się podczas przyjęcia weselnego. Zaprezentuję teraz  kilka ciekawych pomysłów, które sprawią, że Państwa wesele zyska na oryginalności  i na długo zapisze się w pamięci gości.

 

Księga gości polaroid

fileffA gdyby tak ideę scpap-bookingu bezpośrednio wykorzystać przy tworzeniu księgi gości… ? Niech jej autorem będzie więc każdy Wasz gość weselny. Wyobraźcie sobie zatem księgę gości, powstającą na bieżąco  z modułowych elementów, które wybierają sobie Wasi goście. Zdobienia, kolorystyka, okładka, treść… Takie dzieło jest jedno ale za to ma wielu ojców ;-D a efekt jest naprawdę wspaniały. Dodatkowo przy każdym wpisie wkleić można zdjęcie polaroid zrobione na chwilę przed złożeniem dedykacji. Taka księga gości nawet po latach przywoływać będzie piękne wspomnienia. Pisana jest bowiem nie tylko rękoma i sercem Waszych najbliższych.

Lepsza wersja foto-budki

fileFoto-budka jest naprawdę dobrym pomysłem na rozruszanie nawet najbardziej sztywnej imprezy. Jednak korzystanie z niej niesie ze sobą sporo ograniczeń natury technicznej. Poza tym jest ona ciężka i mało mobilna. W praktyce więc nie może być ona wszędzie tam gdzie dzieją się najbardziej spontaniczne i zabawne sytuacje. Mowa oczywiście o parkiecie oraz stole weselnym. W takich sytuacjach na zachodzie polaroid jest bardzo popularnym uzupełnieniem klasycznej fotografii cyfrowej. Niestety takie zdjęcia ślubne w Rzeszowie wciąż stanowią rzadkość. W racając jednak do sedna, by uzyskać jeszcze ciekawsze efekty można również oddaje aparaty polaroid bezpośrednio w ręce gości.

W połączeniu z różnymi śmiesznymi przebraniami daje to prawdziwą mieszankę wybuchową ;-D Zdjęcia uzyskane w ten sposób to jakieś 200% spontanu i tyleż samo dobrej zabawy. Aparaty instant są zaś w pełni automatyczne i bardzo proste w obsłudze. „Pstryk i gotowe” 😀 Takie zdjęcia ślubne w Rzeszowie to niestety jeszcze żadkość.

 

Na pożegnanie gości szyszka weselna ze zdjęciem ;-D

fileggWaszych gości pożegnać możecie ofiarowując im szyszkę weselną. Najlepiej taką ze zdjęciem ;-D Często jest tak, że na wesele przybywa rodzina nawet z najdalszych zakątków Polski czy świata. Często też wśród takich osób znajdują się osoby starsze, które po prostu nie radzą sobie z mediami elektronicznymi. Nie prędko więc zobaczą Wasze zdjęcia weselne. W tym przypadku polaroidy również świetnie się sprawdzają.  Możecie bowiem zrobić sobie zdjęcie z wyjeżdzającą babcią lub ciocią i od razu je im ofiarować wraz z szyszką weselną.

 

 

Attribution link:
<a href=”http://www.freepik.com/free-vector/blackboard-badges-in-vintage-style_781999.htm”>Designed by Freepik</a>
<a href=”http://www.freepik.com/free-vector/photos-and-cameras_804428.htm”>Designed by Freepik</a>

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *