Co wybrać?

Jako fotograf ślubny często pytany jestem o to jaki foto-produkt ślubny jest najlepszy. Cóż… Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystkie oferowane przeze mnie produkty w znacznej mierze robione są ręcznie. Ich wykonanie oraz jakość zastosowanych materiałów stoją na bardzo wysokim poziomie. By ułatwić Państwu podjęcie decyzji przedstawię pokrótce charakterystykę każdego z nich.

albumy_ikony_white

Album tradycyjny

Tradycyjny album ślubny to najbardziej ekskluzywne, klasyczne oraz trwałe rozwiązanie. Zdjęcia za pomocą specjalnego kleju wklejane są bezpośrednio na strony o podwyższonej gramaturze.
W mojej ofercie dostępne są różne kolory stron. Zazwyczaj jednak występują one w kolorze czarnym…

Każda rozkładówka (czyli dwie sąsiednie strony) przedzielona jest białym półprzejrzystym papierem pergaminowym. Zapobiega to sklejaniu się fotografii oraz dodaje szyku. Jeżeli chodzi o rozkład zdjęciowy to zazwyczaj ukłądem najkorzystniejszym wizualnie jest układ „1 strona – 1 duże zdjęcie”.
Tradycyjny album ślubny jest moim zdaniem najtrwalszym dostępnym rozwiązaniem. Zdjęcia bowiem znajdują się na stronach
w centralnych ich miejscach, bez wychodzenia na strony sąsiednie i przekraczania linii szycia. Układ ten sprawia, że nawet w efekcie ciągłego przeglądania zdjęcia nigdy się nie połamią i nie poprzecierają.
Dostępne są tu różne warianty oprawek, wykończenia oraz grawerów. Tradycyjny album ślubny może posiadać również dowolną ilość rozkładówek. Przeważnie ich liczba oscyluje pomiędzy 15-35-toma.
Wykonanie tradycyjnego albumu ślubnego jest pracochłonne. Wymaga ponadto sporych zdolności manualnych oraz precyzji.

Foto - album

Foto-album ślubny jest jednym z najczęściej wybieranych produktów ślubnych. W przeciwieństwie do tradycyjnego albumu ślubnego w foto-albumie ślubnym zdjęcia nie są wklejane lecz nadrukowywane bezpośrednio na jego stronach. Jego strony są bowiem wysokogatunkowym papierem fotograficznym o podwyższonej gramaturze.
Z uwagi na swą specyfikę produkt ten pozwala na bardzo kreatywne i indywidualne projektowanie poszczególnych rozkładówek. Przykładowo na jednej rozkładówce czyli na dwóch sąsiadujących ze sobą stronach możemy umieścić jedno duże zdjęcie lub 4-6 mniejszych.
Tłem dla zdjęć może być praktycznie każda grafika. Foto-album ślubny tak jak album tradycyjny może posiadać dowolną ilość rozkładówek. Zazwyczaj jednak ich liczba oscyluje pomiędzy 15-35-toma.

Foto-album ślubny projektuje się za pomocą specjalistycznych cyfrowych programów introligatorskich a następnie drukuje, zszywa oraz oprawia.

Foto - książka

Foto-książki ślubne To najbardziej budżetowy produkt ślubny. Od strony technicznej można je porównać do foto-albumów ślubnych jednakże strony nie są tutaj sztywne, posiadają mniejszą gramaturę i przypominają w zasadzie strony kolorowego magazynu. To samo zazwyczaj tyczy się ich okładek.
Ze względu na niższe koszty foto-książki są często zamawiane jako uzupełnienie do foto-albumów ślubnych. Państwo Młodzi mogą wówczas ofiarować kilka egzemplarzy rodzinie bez większego uszczuplenia domowego budżetu.

Warto tu zaznaczyć, że foto-książka opłaca się tylko jako dodatek do foto-albumu nie zaś jako samoistny produkt. Spowodowane jest to faktem że, większą część jej ceny stanowią koszty sporządzenia projektu. Jeżeli więc myślimy o foto-książce jako jedynym produkcie ślubnym to bardziej opłaca się nieznacznie dopłacić i nabyć foto-album. Otrzymujemy wówczas produkt zdecydowanie lepszy gatunkowo.

NAJNOWSZE WPISY

2 sierpnia 2016

Zoom do fotografii ślubnej…?

              Tytuł artykułu dla starych foto – wyjadaczy zabrzmi dość prowokacyjnie. Wiem, że od razu pojawią się głosy, że nie […]
31 maja 2016

Zdjęcia z nocy poślubnej Rodzący się trend czy ekscesy nielicznych?

W naszą codzienność niestety coraz śmielej wkrada się „tolerancja” oraz erotyzm. To co jeszcze 10 -20 lat temu stanowiło temat tabu, obecnie jest na porządku dziennym. […]