Rynek usług to rynek klienta. Stwierdzenie to jest szczególnie trafne jeżeli chodzi o rynek fotografii ślubnej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce fotografia ślubna Rzeszów i mamy do dyspozycji setki nazwisk i ofert. Fotografów ślubnych stale przybywa… Powód? Stosunkowo niski kapitał wejściowy i złudna wizja łatwego zarobku. To właśnie przez takie podejście mamy w naszej branży naprawdę spory przemiał tzw. jedno lub dwu-sezonowców. Pośpiech i gorączkowe  jak grzybów po deszczu a oferowane przez nich usługi często diametralnie się od siebie różnią tak pod względem jakości jak i ceny usług. Gorączkowe przygotowania ślubne bynajmniej nie sprzyjają dokonaniu trafnego wyboru. Jak więc nie dać się zwariować i korzystnie wybrnąć z ofertowego gąszczu?

Tak się składa, że jestem rzeszowskim fotografem ślubnym – w tym miejscu część Państwa może zarzucić mi stronniczość – jednakże pisząc niniejszy artykuł nie mam zamiaru promowania swoich usług. Nie mam też ciśnienia na „masową produkcję ślubną” :-D. I z takim podejściem przedstawię Państwu rynek fotografii ślubnej całkowicie od kuchni. Mam nadzieję, że przedstawione tu wskazówki pomogą Państwu w wyborze dobrego fotografa ślubnego z Rzeszowa.

 

Bez-nazwy-14444Wiedz że w tej branży cena absolutnie zawsze idzie w parze z jakością świadczonej usługi.  By zaoszczędzić sobie nerwów zawsze lepiej jest więc wybrać sprawdzonego fotografa ślubnego. Czasami w sieci można natknąć się na ogłoszenia darmowej fotografii ślubnej ale  to trochę jak skok w czarną dziurę. Nigdy nie wiadomo jak jest głęboka i co znajdziemy na dnie. Tacy fotografowie to osoby początkujące, które często nie mają pojęcia o fotografii a chcą na kimś potrenować ;-D, pozyskać zdjęcia do portfolio by w przyszłości zacząć na tym zarabiać.

Oczywiście od reguły tej zdarzają się też i wyjątki. Czasem można napotkać naprawdę perełkę i wschodzący talent fotograficzny. Pozostaje tu jednak wielka niepewność! Ryzyko to kwestia indywidualna. Jeżeli jednak jesteście Państwo mocno zdeterminowani do skorzystania z usług takiego fotografa ślubnego, to przynajmniej zawrzyjcie z nim umowę zawierającą klauzulę odszkodowawczą w razie gdyby popsuł Wasze zdjęcia.

 

Bez-nazwy-1gffgPrzy wyborze fotografa ślubnego kieruj się zawsze swoim gustem ale weź pod uwagę reklamę szeptaną. O gustach się nie mówi bo każdy z nas jest inny. Pozostaje więc kwestia poleceń oraz marketingu szeptanego. Przed wyborem najlepiej więc poczytaj na forach opinie o danym fotografie a najlepiej jak jakiś znajomy lub też osoba z Państwa rodziny miała już wesele i poleca usługi jakiegoś fotografa. Jako rzeszowski fotograf ślubny uważam, że polecenie kogoś jest najlepszą formą reklamy :-D. Macie wówczas Państwo pewność, że współpraca z takim fotografem będzie układała się dobrze i bezproblemowo.

 

 

Bez-nazwy-1fffffW umowie z fotografem ślubnym zawsze uważajcie na „klauzulę zastępstwa” Jeżeli przy podpisywaniu umowy z fotografem ślubnym zobaczą Państwo taką wzmiankę to od razu powinno się Wam włączyć „czerwone światełko”.

Obecność takiego zapisu oznaczać może, że trafiliście Państwo na firmę, która podzleca wykonawstwo losowo wybranym fotografom ślubnym.Jednakże nie zawsze wskazuje to na taką firmę i zapis ten nie zawsze będzie niekorzystnym dla Państwa. Może stanowić on bowiem jedynie formę zabezpieczenia przed wypadkami losowymi. Przykładowo parę dni przez weselem fotograf może złamać sobie nogę  itp. Wówczas zapis ten działał będzie na Państwa korzyść gdyż zobowiąże go do znalezienia godnego zastępcy i pokrycia kosztów ewentualnej różnicy cenowej.

Mam nadzieję, że mój artykuł i zawarte w nim wskazówki okażą się Państwu przydatne w wyborze dobrego fotografa ślubnego.

atoportret w zbożu fotograf-weselep2

Maciej Marszałek

Jestem rzeszowskim fotografem ślubnym oraz blogerem Działam pod banderą Słonecznego Kadru, mojej małej- wielkiej firmy;-D

Swego czasu porzuciłem nudną karierę prawniczą by stać się tym, kim jestem dzisiaj. Szczęśliwym wolnym człowiekiem;-D