Album ślubny

Samodzielne czy przez profesjonalistę ?

Z doświadczenia wiem, że samodzielne przygotowanie albumu lub foto-albumu opłacalne jest tylko wtedy gdy dysponujecie Państwo odpowiednią wiedzą graficzną oraz czasem. By profesjonalnie przygotować album lub foto-album ślubny wymagana jest przede wszystkim biegła znajomość pakietu programów graficznych. Wszystkie foto-albumy projektowane są bowiem komputerowo.

 

Troszeczkę inaczej rzecz się ma jeżeli chodzi o tradycyjne albumy ślubne. Przygotowanie takiego albumu to misterna praca wieloetapowa. W pierwszej kolejności powstaje „czysty” album. Tak więc podobnie jak w przypadku foto-albumu, powstaje on od podstaw według wskazówek udzielonych przez klienta (do wyboru przeróżne wzory okładek, odmienna kolorystyka, gramatura papieru, uszlachetnienia introligatorskie oraz pozostałe wykończenia). W następnej kolejności do tak przygotowanej bazy wkleja się wybrane przez klienta zdjęcia. Ten etap jest najbardziej wymagający gdyż wystarczy moment nieuwagi i katastrofa gotowa. Krzywo przyklejonego zdjęcia nie da się bowiem już odkleić a jakiekolwiek i praktycznie w takim przypadku cały album jest do wyrzucenia a pracę należy zaczynać na nowo. Znacznie generuje to koszty.

 

Nie chcę tu też nikogo zniechęcać. Wręcz przeciwnie! Czasami bowiem wolałbym gdyby każdy sam sobie potrafił sporządzić piękny album ślubny. Zaoszczędził bym w ten sposób sporo czasu i mógłbym się wtedy całkowicie skoncentrować na robieniu zdjęć, co zresztą lubię najbardziej ?

Wiem jednak że każdy nie może potrafić wszystkiego. Najlepiej jest więc powierzyć wykonanie foto-albumu dobremu fotografowi ślubnemu. Album ślubny jest swego rodzaju wizytówka fotografa. Naturalnie więc każdy fotograf ślubny będzie starał się wykonać go jak najlepiej nie idąc przy tym na łatwiznę. Marketing szeptany to w końcu najlepsza forma reklamy i każdemu profesjonaliście powinno na tym zależeć !

atoportret w zbożu fotograf-weselep2

Maciej Marszałek

Jestem rzeszowskim fotografem ślubnym oraz blogerem Działam pod banderą Słonecznego Kadru, mojej małej- wielkiej firmy;-D

Swego czasu porzuciłem nudną karierę prawniczą by stać się tym, kim jestem dzisiaj. Szczęśliwym wolnym człowiekiem;-D